https://codeengineers.com/pl/shop/2-x-x-1-25/artykuly-sponsorowane-SEO-portale-partnerow-polska-rybnik
https://maniolo.pl/rekawice-wojskowe/ - rękawice wojskowe promocja - Na stronie lulany.pl znajdziesz częste promocje na rękawice wojskowe
sep uprawnienia warszawa sites24.pl minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315
kurs elektryka szkolenia-osjakow opinie Prowadzimy szkolenia z zakresu uprawnień elektrycznych, energetycznych i gazowych. Marzysz o pracy elektryka i wiele rzeczy potrafisz? Zapisz się na kurs elektryka i uzyskaj uprawnienia, które pozwolą Ci wykonywać wymarzony zawód.          https://shopcode.pl/wp-content/uploads/2020/03/     40/60/80CM ładne pluszowe zabawki króliczek słodkie łóżko dziewczyna księżniczka śliczne duży biały lalka-królik mały królik szmaciana lalka     WAPRO ERP
śr. Lip 21st, 2021

Budownictwo i architektura

Nowinki budowlane i architektoniczne – gospodarka przestrzeni zewnętrznej

Badanie wilgotności podłóg – zalane podłogi

2 min read

Większość z nas miała problem z zalaną podłogą. Jeśli już dojdzie do zalania, na początek zbadajmy, jak duże ono jest oraz z czego nasza podłoga jest wykonana. Kiedy okaże się, że jest ono miejscowe, nie ma co wpadać w panikę, wystarczy to miejsce przetrzeć do sucha i gotowe. Sytuacja zmienia się w momencie, gdy mamy całkowicie mokrą i zalaną podłogę. Często przyczyną zalania jest awaria instalacji wodnej lub c.o. szkody takie również może wyrządzić woda wyciekająca z zepsutej pralki czy zmywarki. Naprawa zalanej podłogi czasem może nastąpić dopiero po kilku miesiącach.

Badanie wilgotności podłóg – osuszanie podkładu podłogowego

Obecnie często buduje się podłogi wyłącznie na podkładzie pływającym, czyli niezwiązanym na stałe ze ścianami i stropem, co przy zalaniu wodą skutkuje tym, iż dostaje się ona pod posadzkę oraz szczeliną dylatacyjną sączy się na znajdującą się pod nim folię, która osłania styropian, po czym przenika pod folię, przepływa między styropianem i rozpływa się na stropie. W takim przypadku dochodzi do szybkiego przemoczenia stropu. Zanim będzie można przystąpić do kładzenia nowej posadzki, należy dokładnie wysuszyć podłoże. Suszenie w naturalny sposób może trwać nawet kilka miesięcy. Proces ten można przyśpieszyć, stosując profesjonalne osuszacze.

Badanie wilgotności podłóg – ostateczny remont podłogi po zalaniu

Kiedy podkład i ewentualny fragment podłogi wyschły dostatecznie, co potwierdzimy, wykonując badanie wilgotności podłóg, można rozpocząć naprawę. Brakująca część posadzki uzupełniamy takimi samymi elementami, jakie były już zastosowane. Zdecydowanie najszybciej gotową podłogę będziemy mieć, jeśli położymy panele.

Podsumowując:

– jak jest możliwość to jak najszybciej zdemontować podłogę,

– osuszyć zalaną podłogę,

– naprawę zacząć po dokładnym wyschnięciu podłogi.

 

Zadzwoń:
+48 668391919

Zobacz stronę:
http://kubatura-lab.pl/uslugi-budowlane/
badanie wilgotności podłóg

Dojazd: