https://codeengineers.com/pl/definition/80-x-10-x-x/Kanibalizacja-s%C5%82%C3%B3w-kluczowych-dla-branzy-rowerowej
modne majtki meskie idealne na prezent z okazji dnia chlopaka. - bawelniane majtki meskie - przecena na majtki meskie przy zakupie z faktura.
szkolenia interpersonalne przemyslawkutnyj opinie minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-301
Tanie suknie ślubne https://lulany.pl/suknie-slubne/ Suknie ślubne - znajdź wyjątkowa suknie dla siebie          https://lulany.pl/instrumenty-strunowe/     https://cetia.pl/40-sztuk-sliczne-tekst-naklejki-z-psem-do-stylizacji-samochodow-rower-telefon-motocyklowy-laptop-bagaz-podrozny-fajne-smieszne-naklejki-bomby-naklejki-2/     porady prawne Bełchatów
pon. Lut 22nd, 2021

Budownictwo i architektura

Nowinki budowlane i architektoniczne – gospodarka przestrzeni zewnętrznej

Korozja metali – o czym musisz wiedzieć?

2 min read

Korozja metali  to proces, który polega na stopniowym niszczeniu konstrukcji metalowych. Zachodzi ona między jego powierzchnią, a  otaczającym go środowiskiem. Oto najważniejsze informacje o tym, czym jest korozja metali, a także jak ją zwalczać.

Korozja metali i jej rodzaje

W naturze wyróżnia się cztery główne typy korozji, które różnią się od siebie jedynie postępowaniem:

  • korozję chemiczną;
  • korozję elektrochemiczną;
  • korozję mikrobiologiczną;
  • korozję fizyczną.

Zjawisko to jest w szczególności niebezpieczne dla różnego rodzaju urządzeń, a także wszystkich konstrukcji metalowych.  Szybkość przenoszenia się korozji metalu zależy od wielkości konstrukcji, a także od tego, w takich warunkach się ona znajduje. Ulegają jej metale, a także ich stopy, ale nie metale szlachetne. W celu ochrony przed korozją stosuje się różnorodne preparaty. Warto jednak wiedzieć, że najskuteczniejsze okazuje się lakierowanie, chromowanie i cynkowanie. Są to najtańsze i najszybsze sposoby na ochronę metali.

Korozja metali – jak skutecznie usunąć?

Skuteczną formą ochrony przed korozją metali, jest zastosowanie powłoki z farby nieorganicznej, która tworzy grubą warstwę na powierzchni konstrukcji. Dodatkowa warstwa znajdująca się pomiędzy metalem a atmosferom, sprawia, że powierzchni jest znacznie lepiej zabezpieczona. Jest to bardzo łatwy sposób na to, by korozja metali nie postępowała. Farby nakłada się w temperaturze otoczenia, co umożliwia wykonanie tego zadania, nawet osobo, które nie mają w tym doświadczenia.

Instalacje elektryczne również dotknięte są przez korozję metali. Warto więc pamiętać o tym, by podczas zmiany lub naprawy instalacji tego typu, zawsze pod koniec pracy zastosować środek smarny. Jest to bardzo ważne, ponieważ działa on jak  uszczelnienie i skutecznie chroni odkryte części metalowe, które narażone są na działanie atmosfery.
 
 

Popularne tagi : środek antykorozyjny  , ochrona przed korozją  , zabezpieczenie przed korozją  , ochrona antykorozyjna  , ochrona metali przed korozją  , produkty antykorozyjne 

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
korozja metali

Dojazd: