https://codeengineers.com/pl/definition/141-x-x-8-1/Refering-domains-wlochy-we-wloszech-google.it-rzym
Dzięki wielu badań opracowaliśmy nowe okulary damskie korekcyjne w niskich cenach. - nowoczesne okulary damskie korekcyjne - Dla klientów stałych stworzyliśmy promocję na okulary korekcyjne damskie.
Dla osób potrzebujących ogrodzić działkę posiadamy szeroką game nowoczesnych ogrodzeń. kompozytowe Deski Dla działkowiczów oferujemy płoty wykonane z nowoczesnych materiałów.
zegarek z chin http://e-katalogi24.pl/2020/04/24/zegarek-z-chin-nie-przeplacaj-za-markowe-zegarki/ Chińskie zegarki - modne, tanie i z dostawą do domu, zapraszamy! Szukasz zegarka? Może warto kupić zegarek z Chin? Ładny, a przy tym nie drogi, będzie niebanalną ozdobą Twojego mieszkania. Zapraszamy! U nas masz duży wybór w przystępnych cenach.      sukienki dla matki weselnej 2018
śr. Paź 28th, 2020

Budownictwo i architektura

Nowinki budowlane i architektoniczne – gospodarka przestrzeni zewnętrznej

Korozja metali – o czym musisz wiedzieć?

2 min read

Korozja metali  to proces, który polega na stopniowym niszczeniu konstrukcji metalowych. Zachodzi ona między jego powierzchnią, a  otaczającym go środowiskiem. Oto najważniejsze informacje o tym, czym jest korozja metali, a także jak ją zwalczać.

Korozja metali i jej rodzaje

W naturze wyróżnia się cztery główne typy korozji, które różnią się od siebie jedynie postępowaniem:

  • korozję chemiczną;
  • korozję elektrochemiczną;
  • korozję mikrobiologiczną;
  • korozję fizyczną.

Zjawisko to jest w szczególności niebezpieczne dla różnego rodzaju urządzeń, a także wszystkich konstrukcji metalowych.  Szybkość przenoszenia się korozji metalu zależy od wielkości konstrukcji, a także od tego, w takich warunkach się ona znajduje. Ulegają jej metale, a także ich stopy, ale nie metale szlachetne. W celu ochrony przed korozją stosuje się różnorodne preparaty. Warto jednak wiedzieć, że najskuteczniejsze okazuje się lakierowanie, chromowanie i cynkowanie. Są to najtańsze i najszybsze sposoby na ochronę metali.

Korozja metali – jak skutecznie usunąć?

Skuteczną formą ochrony przed korozją metali, jest zastosowanie powłoki z farby nieorganicznej, która tworzy grubą warstwę na powierzchni konstrukcji. Dodatkowa warstwa znajdująca się pomiędzy metalem a atmosferom, sprawia, że powierzchni jest znacznie lepiej zabezpieczona. Jest to bardzo łatwy sposób na to, by korozja metali nie postępowała. Farby nakłada się w temperaturze otoczenia, co umożliwia wykonanie tego zadania, nawet osobo, które nie mają w tym doświadczenia.

Instalacje elektryczne również dotknięte są przez korozję metali. Warto więc pamiętać o tym, by podczas zmiany lub naprawy instalacji tego typu, zawsze pod koniec pracy zastosować środek smarny. Jest to bardzo ważne, ponieważ działa on jak  uszczelnienie i skutecznie chroni odkryte części metalowe, które narażone są na działanie atmosfery.
 
 

Popularne tagi : środek antykorozyjny  , ochrona przed korozją  , zabezpieczenie przed korozją  , ochrona antykorozyjna  , ochrona metali przed korozją  , produkty antykorozyjne 

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
korozja metali

Dojazd: