PORTALE PARTNERÓW
nie. Mar 22nd, 2020

Budownictwo i architektura

Nowinki budowlane i architektoniczne – gospodarka przestrzeni zewnętrznej

Korozja metali – o czym musisz wiedzieć?

2 min read

Korozja metali  to proces, który polega na stopniowym niszczeniu konstrukcji metalowych. Zachodzi ona między jego powierzchnią, a  otaczającym go środowiskiem. Oto najważniejsze informacje o tym, czym jest korozja metali, a także jak ją zwalczać.

Korozja metali i jej rodzaje

W naturze wyróżnia się cztery główne typy korozji, które różnią się od siebie jedynie postępowaniem:

  • korozję chemiczną;
  • korozję elektrochemiczną;
  • korozję mikrobiologiczną;
  • korozję fizyczną.

Zjawisko to jest w szczególności niebezpieczne dla różnego rodzaju urządzeń, a także wszystkich konstrukcji metalowych.  Szybkość przenoszenia się korozji metalu zależy od wielkości konstrukcji, a także od tego, w takich warunkach się ona znajduje. Ulegają jej metale, a także ich stopy, ale nie metale szlachetne. W celu ochrony przed korozją stosuje się różnorodne preparaty. Warto jednak wiedzieć, że najskuteczniejsze okazuje się lakierowanie, chromowanie i cynkowanie. Są to najtańsze i najszybsze sposoby na ochronę metali.

Korozja metali – jak skutecznie usunąć?

Skuteczną formą ochrony przed korozją metali, jest zastosowanie powłoki z farby nieorganicznej, która tworzy grubą warstwę na powierzchni konstrukcji. Dodatkowa warstwa znajdująca się pomiędzy metalem a atmosferom, sprawia, że powierzchni jest znacznie lepiej zabezpieczona. Jest to bardzo łatwy sposób na to, by korozja metali nie postępowała. Farby nakłada się w temperaturze otoczenia, co umożliwia wykonanie tego zadania, nawet osobo, które nie mają w tym doświadczenia.

Instalacje elektryczne również dotknięte są przez korozję metali. Warto więc pamiętać o tym, by podczas zmiany lub naprawy instalacji tego typu, zawsze pod koniec pracy zastosować środek smarny. Jest to bardzo ważne, ponieważ działa on jak  uszczelnienie i skutecznie chroni odkryte części metalowe, które narażone są na działanie atmosfery.

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
korozja metali

Dojazd: