PORTALE PARTNERÓW
pon. Maj 11th, 2020

Budownictwo i architektura

Nowinki budowlane i architektoniczne – gospodarka przestrzeni zewnętrznej

Tremco Illbruck – systemy uszczelniania

2 min read

System Tremco Illbruck i3 jest ciekawą alternatywą dla stosowanych do tej pory metod uszczelniania, które oparte są tylko i wyłącznie na pianie poliuretanowej, która wraz z upływem kolejnych lat, traci swoje właściwości.

Tremco Illbruck – system trójwarstwowy jako standard montażu

Zasady, którymi powinniśmy się kierować przy uszczelnianiu zewnętrznym, oparte są na wiedzy technicznej, zjawisku przepływu wilgoci i ciepła przez zewnętrzne przegrody budowlane. Te podstawowe zasady to:

  • Szczelność na wodę opadową i wiatr,
  • Paroprzepuszczalność połączenia,
  • Odporność na promieniowanie UV,
  • Elastyczność warstwy zewnętrznej,
  • Trwałość materiałów składających się na wypełnienie uszczelnienia,
  • Zachowanie wysokich parametrów izolacyjnych,

Główną zasadą ciepłego montażu jest jego paroprzepuszczalność od zewnętrznej strony i paroszczelność od wewnętrznej strony. System Tremco Illbruck i3 zapobiega powstawaniu mostków termicznych oraz odpowiada zalecanej przy montażu okien i drzwi zasadzie szczelności RAL, czyli szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz.

System ten pozwala osiągnąć idealne rezultaty uszczelnienia w różnych warunkach i dla różnych zastosowań. Osiem składników płaszczyzny zewnętrznej i wewnętrznej składających się na całość można dowolnie ze sobą łączyć w różne zestawienia, w zależności od warunków zabudowania. Niezależnie od materiału ościeżnicy, można samemu zadecydować, które produkty systemu Tremco Illbruck i3 zastosujemy. Wynik i tak zawsze będzie odpowiadał nowoczesnym rozwiązaniom uszczelnień.